مهتاب

به مناسبت تولد دایی گلسا جون، دعوت شدیم رستوران مهتاب لاهیجان و جمعه گذشته رفتیم اونجا.

 

 

رستوران سنتی مهتاب یه رستوران زیباست در مرکز شهر لاهیجان که ساختار کاملا" سنتی داره و البته بسیار زیباست و پرسنلش لباس محلی پوشیدن و از مهمونای رستوران پذیرایی میکنن.

 

میزی رو انتخاب کردیم و نشستیم و منو رو آوردن،

 

بعد از خوندن منو هر کس غذای مورد علاقه اش رو سفارش داد و من هم طبق معمول کباب ترش می خواستم. برای پیش غذا هم میرزاقاسمی خوردیم و زیتون پرورده و کال کباب به همراه نون گرد تازه ای که دوتا دوتا روی سبد های حصیری سنتی گذاشته و آورده بودند. نون داغی که خودشون در همان رستوران می پختند و خیلی خوشمزست.

غذا ها رو با کمی تاخیر آوردن و البته بستگی به نوع سفارش غذا داشت که به نظرم اصلا" درست نیست که مثلا" دو نفر غذا داشته باشن و چند نفر نداشته باشن. باقالی پلو با گوشت آخرین غذایی بود که سر میز آورده شد و البته فکر میکنم بهترین غذاشون هم همین بود. چون کبابها چنگی به دل نمی زد و البته شاید بخاطر فضای قشنگ و مبلغ بالا و سه درصد مالیات بر ارزش افزوده، آدم توقعش از غذاها بالاتر میره. بهتره بگم همه چیز خوب بود ولی عالی نبود.

رستوران تمیز بود و زیبا و من به شخصه دوست داشتم روی نیمکت های مفروشش بشینم و به پشتی هاش تکیه بدم ولی بنا به نظر جمع، طبق معمول روی صندلی و پشت میز نشستیم و غذاها را تناول نمودیم.

این پاکت مربوط میشه به جای قاشق و چنگالی که روی میز و کنار بشقابها بود:

 

بعد از صرف غذا رفتیم به سمت کیاشهر و زیباکنار.

دریا آرام و زیبا بود. این چند سال اخیر که دریا میرفتم، پیش نیومده بود که با ماشین از کنار دریا رد بشم و همیشه پیاده میرفتیم. اما اون روز بعد از مدتها موقعیتش شد و بهم خیلی حال داد. بعدش هم آقایون مانع فرضی گذاشتن و با تفنگ شکاری بهش شلیک کردیم و انار دون کرده خوردیم، که خیلی هم چسبید.

فصل صید ماهیان استخوانی شروع شده و ماهیگیرا از صید بر میگشتن،

 

دریا همیشه یه حس خوب بهم میده که دلم میخواد آواز بخونم و خوندم. همیشه دلم میخواد اونقدر داد بزنم که صدام تا اونور آبها بره ولی هیچ وقت تا این حد نتونستم.

خیلی غروب زیباییه، مگه نه؟

 

اینم این دو تا وروجک کنار دریا:

 

و یه عکس تکی از دخترم کنار این دریای آروم و دوست داشتنی:

/ 6 نظر / 23 بازدید
کلاس داستان نویسی

با سلام: آغاز ثبت نام ترم جدید کلاس های آموزش داستان نویسی پیشرفته با حضور استاد ابوالفضل درخشنده در فرهنگسرای های سرو، شفق ، رسانه و دانشگاه صنعتی شریف. با ارایه مدرک معتبر مورد پذیرش و ارزشیابی در تمامی مراکز علمی و دولتی داخل و خارج کشور. علاقمندان برای شرکت در کلاس های فوق با معاونت آموزش فرهنگسرای های ذکر شده تماس حاصل نمایند. فرهنگسرای شفق : خ یوسف آباد . تلفن : 88712839 فرهنگسرای رسانه : میدان حضرت ولی عصر (ع) فرهنگسرای سرو : خ ولی عصر(عج) بالاتر از پارک ساعی . دانشگاه صنعتی شریف : خیابان انقلاب اسلامی – نرسیده به میدان آزادی . لطفا جهت دریافت کتاب های آموزش داستان نویسی پیشرفته از لینک زیر استفاده فرمایید. با تشکر http://derakhshandeh.org/Payments.aspx

نگار

مطلب جالبی بود. موفق باشید ;)

صبا

ای جوونم... یه عالمه بوس واسه این دختر گل [ماچ]

صبا

مرغ ترشش هم خوبه. 5شنبه جمعه هم موسیقی زنده هست... کلا" فضاش جالبه..

پرنیان

سلام عزیزم الان وبت و پیدا کردم خوشحالم که همشهری هستیم مهتاب که عالیه...[لبخند]