Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

کوچکترین عضو خانواده ما
 
قالب وبلاگ

عصر روز شنبه به اتفاق مامان فاطی و عمه صدیقه گلسا جون رفتیم به سمت سد خاکی سقالکسار که در پانزده کیلومتری جنوب شهر رشت و بین راه آقا سید شریف تا جیرده قرار داره.

اولین باری بود که این سد خاکی رو میدیدم و عمه گلسا نانازی، تعریفش رو برامون کرده بود. مسیر دسترسی به این منطقه رو براتون پایین این مطلب میذارم.

حالا بریم تو جاده:

عکس پایین مربوط میشه به جاده روستای سقالکسار که میشه گفت شلوغ بود و جمعیت زیادی آمده بودند.

این عکس از یه جای خیلی خلوت گرفته شده. جاده باریکی بود مثل اکثر جاده های روستایی شمال.

 

مسیر طولانی نبود و خیلی زود به ورودی اصلی و خاکی سد رسیدیم:

 

مثل اینکه در روزهای خلوت با ماشین میشد از این مسیر خاکی عبور کرد و  به محوطه اصلی رسید که گویا ورودی ماشین هزار تومنی هم میگرفتند که آن روز کسی نمی توانست با ماشین وارد شود. ماشینها را پارک کردیم و پیاده راه افتادیم:

 

چهار یا شاید پنج دقیقه بیشتر طول نکشید که دریاچه برایمان هویدا شد. حالتی بود که انگار بر بالای کوهی ایستاده ای و دریاچه ای زیر پایت است. یه چیزی تو مایه های لاهیجان با این تفاوت که فاصله دریاچه و کوه کمی بیشتر است و البته لاهیجان بسیار پیشرفته تر از اینجاست.

 

دیدنش را برای یک بار و نه بیشتر دوست داشتم.

عکس پایین نصفه سمت راست دریاچه است و نیمه دیگری به همین اندازه را در عکس بعدی می بینید.

 

دور تا دور دریاچه، جاده خاکی است که با ماشین هم میشود کل دریاچه را دور زد و همانطور که گفتم ما نتوانستیم برویم چون ماشینها اجازه ورود نداشتند و پیاده روی هم در آن جاده خاکی بسیار وقت گیر و خسته کننده بود.

امیدوارم که اگر به این خطه از سرزمین سبزمان، ایران آمدید به شما خوش بگذرد.

 

برای نوشتن خاطرات سفرهای درون شهری و برون شهری خانواده ما هم دو دلیل دارم:

یکی آنکه دخترکم وقتی که بزرگ شد بداند که به چه جاهایی رفته و از کجاها دیدن کرده و دلیل دومم هم این است که کسانی که از وبلاگ گلسا جون دیدن میکنند ممکن است مشتاق دیدن این مناطق شده و از مواهب خدادای بیشتر بهره مند گردند.

 


مسیر دسترسی:

رشت: میدان رازی به طرف فلکده و بعد از حرم آقاسیدشریف و سمت چپتان جاده ای است که روستای سقالکسار نام دارد و  به سد سقالکسار منتهی میشود.

[ دوشنبه ۱٦ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ لِّلْعَالَمِینَ زیباترین گل زندگیمان گلسا، در صبح روز پنجشنبه پانزدهم مرداد ماه سال هزار و سیصد و هشتاد و هشت هجری شمسی برابر با ششم آگوست سال دو هزار و نه میلادی در یکی از بهترین بیمارستان های شهرمان به دنیا آمد.
لینک دوستان
صفحات اختصاصی