Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

کوچکترین عضو خانواده ما
 
قالب وبلاگ
[ یکشنبه ٢٧ شهریور ۱۳٩٠ ] [ ۸:٠٢ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ چهارشنبه ٢۳ شهریور ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
می دانیم که درد جسمانی علامت و نشانه ایجاد مشکل و ناهنجاری در بدن است و عوامل مختلفی باعث درد و ناراحتی جسمانی می شوند. بعضی از این عوامل موقتی و برخی نیز طولانی مدت و نیازمند دارو و درمان هستند.
در اینجا ما ترفند هایی را بیان می کنیم که شما با دانستن و بکار بستن آنها، بعضی از درد ها را می توانید موقتا کاهش بدهید.
 
خارش گلو
وقتی کودک بودید، قلقلک دادن زیر بغل شما یک سرگرمی جالب بود. حالا در بزرگسالان هم می توان از این ترفند برای رهایی از مشکل خارش گلو استفاده کرد. وقتی که سلول های عصبی گوش تحریک بشوند، باعث اسپاسم عضلات گلو و گردن شده و در نتیجه شما را از شر خارش گلو راحت می کنند. پس قلقلک دادن گوش، باعث رفع خارش گلو می گردد!
 
صداهای فراصوت بالاتر از حد آستانه شنوایی را تجربه کنید
اگر در محلی شلوغ و پر سر و صدا هستید، بطرف راست خم شوید و سعی کنید با گوش راست بشنوید! گوش راست برای شنیدن حرفهای تند و سریع مناسب تر است. گوش چپ برای تمیز و تشخیص دادن تن های موسیقی، قوی تر است.
 
بر درد آمپول غلبه کنید
به راحتی با سرفه کردن در حین تزریقات، می توانید درد آمپول را کاهش دهید. سرفه کردن در اصل یک ترفندی است که باعث افزایش سریع و موقتی فشار در قفسه سینه شده و مسیرهای عصبی درد را مسدود می کند.
 
از شر جرم های بینی راحت شوید
فین کردن شدید را فراموش کنید. در اینجا یک ترفند بسیار سریع و آسان برای راحت شدن از جرم ها وجود دارد: بطور متناوب با زبان خود به سقف دهانتان ضربه بزنید، سپس با یک انگشت خود وسط دو ابرو را فشار دهید. این کار باعث می شود که تیغه بینی، عقب و جلو رفته و پس از ۲۰ ثانیه، جرم های متراکم شده و آماده تخلیه می شوند!
 
از شر رفلاکس مری راحت شوید
کسانی که دچار رفلاکس مری هستند، اگر به پهلوی چپ بخوابند، کمتر به این مشکل دچار می شوند! مری و معده تحت یک زاویه ای بهم وصل هستند، وقتی به پهلوی راست بخوابید، سطح معده بالاتر از مری قرار می گیرد، در نتیجه غذا و اسید به مری بر می گردد.
 
درد دندان، آخ نگو
با یک تکه یخ، قسمت vشکل بین انگشتان اشاره و شست را بمالید، بسادگی درد دندان را کاهش می دهید.
 
نوک انگشت تان را سوزانده اید؟
اگر در اثر تماس ناگهانی با اجاق گاز یا قابلمه داغ نوک انگشت تان را سوزانده اید، به سرعت قسمت آسیب دیده را تمیز کنید و با یک تکه یخ ماساژ بدهید. اگر یخ نبود، از آب سرد نیز می توانید استفاده کنید.
 
سرتان گیج می رود و به دوران افتاده است
کافی است فقط یک دست تان را روی یک نقطه ثابت قرار دهید، بسرعت دوران سرتان خوب می شود. قسمتی از گوش که مسئول فقط تعادل است در داخل یک مایع شناور می باشد، هر گاه این مایع جابه جا بشود، تعادل شما بهم می خورد، بکمک یک مرجع ثابت بیرونی، مغز سریع تعادل خود را به دست می آورد.
 
درد پهلو
گاهی به هنگام دویدن، پهلوی آدم درد می گیرد. این بخاطر آن است که بازدم شما با وقتی که پای راست شما به زمین می خورد، همزمان است. در نتیجه به دیافراگم شما فشار وارد می شود، برای رهایی از این درد کافی است، بازدم خود را با وقتی که پای چپ شما به زمین می خورد، همزمان کنید.
 
جلوی خونریزی را با یک انگشت بگیرید
گرفتن بینی و به عقب برگرداندن سر، راه متداول جلوگیری از خونریزی بینی است، اما شما اگر مقداری پنبه را درست زیر گردی لب بالایی، روی لثه بگذارید و با یک انگشت آن را فشار دهید، خونریزی قطع می شود.
 
از تپش قلب در هنگام عصبانیت جلوگیری کنید
به انگشت شست خود، فوت کنید! عصب واگ که ضربان قلب را کنترل می کند، بکمک نفس کشیدن، آرام می گیرد.
 
 
مغز خود را گرم نگه دارید
بسیار چیز های کم اهمیتی هستند که مغز را سرد و فلج می سازند. در این حالت، زبان خود را به سقف دهانتان فشار دهید، بطوریکه بیشترین مقدار از سقف را بپوشاند، در این صورت سر درد بر طرف می شود! این سردرد می تواند ناشی از یک بستنی یخی باشد.
 
 
از نزدیک بینی پیشگیری کنید
نزدیک بینی به ندرت ریشه ژنتیکی دارد، بلکه بیشتر از خیره شدن چشم به یک نقطه در فاصله کم ناشی می شود. بنابراین بهتر است که هر از چندی، چشم های خود را ببندید، به بدنتان کش و قوسی بدهید، و نفس عمیقی بکشید و پس از چند ثانیه به آرامی نفس تان را رها کنید، این کار باعث استراحت عضلات غیر ارادی هم می شوند. در نتیجه چشم ها هم استراحت می کنند.
 
خواب رفتگی
اگر دست شما موقع رانندگی یا نشستن، در اثر یک وضعیت نادرست بخواب رفته باشد، به آرامی حرکت دادن سر به چپ و راست، در کمتر از یک دقیقه می تواند این مشکل را حل کند و از شر گزگز و سوزنی شدن دست راحت شوید.
 
 
زیر آب نفس بکشید
وقتی در زیر آب هستید، این نبود اکسیژن نیست که شما را بی چاره می کند، بلکه دی اکسید کربن است که باعث اسیدی شدن خون و استیصال می گردد. بنابراین کافی است ابتدا، قبل از شنا چند نفس کوتاه و سریع بکشید تا میزان اسیدی بودن خون پایین بیاید. با این ترفند مغز شما می پندارد که اکسیژن بیشتری در اختیار دارد! به این ترتیب ده ثانیه زمان می خرید.
 
خوب حفظ کنید
همیشه سعی کنید کار های خود را قبل از خواب، پیش خود مرور کنید و یا درباره مسئله ای که مورد نظر شما است، قبل از خواب فکر کنید، در این صورت وقتی بیدار می شوید، حافظه شما بهتر و سریعتر به شما کمک خواهد کرد. هر چیزی را که شما درست قبل از خواب مطالعه کنید، بهتر در حافظه شما ثبت و ضبط می شود.

 

[ سه‌شنبه ۱٥ شهریور ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]

ماه رمضون خوراکی های مخصوص خودشو داره که خیلی هم میچسبه و به حال و هوای این ماه قشنگ هم میاد. مخصوصا" اگه روزه هم باشی و بخوای دم افطار یکی از این خوراکیها رو بخوری.

با اینکه ماه رمضون تموم شده ولی دوست داشتم یه سری از مکانهایی که یا خودم زولبیا و بامیه، آش، حلیم یا رشته خشکارشون رو خوردم یا اینکه دوستای خوش خوراکم تعریفشو کردن بهتون معرفی کنم که امیدوارم به دردتون بخوره و البته به درد خودم تا به شرط حیات بتونم سالهای دیگه هم ازشون خرید کنم انشاا... .

اول بریم سراغ یه رشته و خشکار فروشی که دو مدل رشته و خشکار داره که یکی با شیر درست میشه و یکیش هم معمولیه که البته قیمتش از جاهای دیگه خیلی بالاتره ولی واقعا" ارزشش رو داره. خودتونم میتونید مواد داخل خوشکار رو ببرید و بدین تا براتون بریزه توی رشته ها. مامانم همیشه این کار رو انجام میده.

اسم این رشته و خشکار فروشی، رشته ریزی آریا است که تو بلوار شهید انصاریه و دقیقا"  از کوچه روبروی فنی حرفه ای باید وارد بشی و چون آدرسش پیچ در پیچه اینطوری نمیتونم آدرس بدم و شماره تلفنشو میذارم : 7722441 0131 میتونید تلفن بزنید و آدرسشو بگیرید. شاید تو نگاه اول اصلا" از مکانش خوشتون نیاد ولی با دیدن یا خوردن این رشته خشکار حتما" نظرتون عوض میشه. راستی، رشته ریزی آریا در تموم طول سال هم دایره.

حالا بریم سراغ آش قلمکار فروشی های شهرمون:

امسال تعریف آش ستا رو خیلی شنیدم که خودم اصلا" امثال آش قلمکار نخوردم، ولی فکر می کنم که خوب باشه. تو بلوار گیلانه و بعد از پاساژ بلوار و دقیقا" روبروی داروخانه جدیدالتاسیس بلوار گیلان که اسم دکترش یادم نیست.

آدرس بعدی هم آش مرادی تو خیابون لاکانی و صندوق عدالته که این آش فروشی مال همون آقای مرادیه که غذاهای عروسی ها رو میپزه و بسیار معروفه. آشپز عروسی آبجی ما هم بود. آشش هم پرسی 2500 تومنه.

آش طوطی تو ساغریسازان هم معروف و خوبه. البته جدیدا" نرفتم ولی قبلا" که آش خوبی میداد.

البته از دوستی شنیده ام هیچ جا آش قلمکار ، تاکید میکنم فقط قلمکار نیکو صفت تو خیابون انقلاب تهران نمیشه که اونهایی که خوردن باید نظر بدن و من فقط شنیدم که عالیه.

حلیم هم که من دو جا رو قبول دارم یکی محمود تو خیابون مطهری و حلیم گلسار تو گلسار و نبش خیابون 112 که هر دوتاش خوبه و پر گوشت. حالا میل خودتونه.

حالا بریم سراغ زولبیا و بامیه که من بین جاهایی که خرید کردم از جمله سهیل و گل و همایون و کسری میتونم بگم که زولبیا فقطططططططططططططططططط کسری. من اصولا" بامیه دوست ندارم و نمیتونم نظر بدم ولی زولبیا فقط کسری ی ی ی ی ی ی ی.

راستی از دوستی شنیدم که یه زولبیا و بامیه فروشی تو لاهیجان هست که البته  زولبیاش خیلی معروفه و بامیه اش چنگی به دل نمیزنه. زولبیاش کیلویی پنج هزار تومنه و عالیه. من که هنوز نخوردم، اگه گذرتون اونجا افتاد و خوردین حتما" نظرتون رو بهم بگین. آدرسشم: قنادی گل تو امیر شهید لاهیجان.

این بود از ماجرای خوردنی های ماه مبارک رمضون برای من و البته شما.

[ سه‌شنبه ۱٥ شهریور ۱۳٩٠ ] [ ۸:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ شنبه ۱٢ شهریور ۱۳٩٠ ] [ ۸:۳٦ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ سه‌شنبه ۸ شهریور ۱۳٩٠ ] [ ۸:٢٠ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ لِّلْعَالَمِینَ زیباترین گل زندگیمان گلسا، در صبح روز پنجشنبه پانزدهم مرداد ماه سال هزار و سیصد و هشتاد و هشت هجری شمسی برابر با ششم آگوست سال دو هزار و نه میلادی در یکی از بهترین بیمارستان های شهرمان به دنیا آمد.
لینک دوستان
صفحات اختصاصی