Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

کوچکترین عضو خانواده ما
 
قالب وبلاگ
[ سه‌شنبه ٢٧ مهر ۱۳۸٩ ] [ ٩:۱٧ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ سه‌شنبه ٢٧ مهر ۱۳۸٩ ] [ ٩:٠۱ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ پنجشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸٩ ] [ ٧:٤٤ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ چهارشنبه ٢۱ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ چهارشنبه ٢۱ مهر ۱۳۸٩ ] [ ٩:٥٠ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]

حتما" تا به حال با مشکل تایپ فارسی مواجه بودید. گوگل دست به ابتکاری زده و برای اینکه شما با خیال راحت پینگیلیش تایپ کنید و متن فارسی رو همون لحظه تحویل بگیرید. برای این کار روی لینک زیر کلیک کنید:

 

حالا متن دلخواهتون رو به پینگیلیش تایپ کنید، می بینید که هر کلمه به صورت معجزه وار بلافاصله به فارسی تبدیل میشه، البته گاهی وقتا ممکنه کلمه رو اشتباه حدس بزنه، شما میتونین روی اون کلمه یه کلیک کنین و از تو لیست لغاتی که پیشنهاد میده، اونی که درسته رو انتخاب کنید. یا اگه نبود، خودتون کلمه رو با کیبوردی که برای ادیت کردن روی صفحه میاد وارد کنین.
شاهکار گوگل رو امتحان کنید.
حتما" مشتری میشین.
[ سه‌شنبه ٢٠ مهر ۱۳۸٩ ] [ ٩:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ سه‌شنبه ٢٠ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۸:٤٢ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]

 

فقط صبح زود که حرارت زمین هنوز در پایین‌ترین حدّ قرار دارد بنزین بزنید.  به خاطر داشته باشید که در تمام پمپ‌بنزین‌ها مخزن سوخت در زیر زمین قرار دارد.  هرچه زمین سردتر باشد، بنزین غلیظ‌تر و متراکم‌تر است.  وقتی هوا گرم می‌شود، بنزین منبسط می‌گردد.  بنابراین، خرید بنزین در بعد از ظهر و حتّی شب که هنوز هوا کاملاً سرد نشده و بر بنزین اثر نگذاشته، سبب می‌شود که یک لیتر شما واقعاً یک لیتر نباشد.  در صنعت نفت، گرانش معیّن و حرارت بنزین، گازوئیل و سوخت هواپیما، اتانول و سایر محصولات نفتی نقشی مهم ایفا می‌کند.

وقتی مشغول بنزین زدن هستید، دستگیره را تا آخر فشار ندهید.  اگر نگاه کنید میبینید دارای سه درجه است: کُند، متوسّط و تند.  در حالت کُند میزان تبخیر را که در اثر پمپ شدن بنزین حاصل می‌شود به حدّاقلّ می‌رسانید.  همهء شیلنگ‌ها دارای محلّ بازگشت بخار هستند.  اگر سریع بنزین بزنید، مایع دیگری که وارد مخزن بنزین شما شده بخار می‌شود.  این بخار مکیده شده وارد مخزن زیرزمینی می‌شود به طوری که وقتی شما بنزین می‌زنید، در واقع به آن میزان که دستگاه نشان می‌دهد بنزین نزده‌اید.‎‎

یکی از مهم‌ترین نکات برای بنزین زدن این است که وقتی باک اتومبیل نصفه است بنزین بزنید.  دلیل آن این است که، هرچه بنزین بیشتری داخل باک باشد، هوای کمتری فضای خالی آن را اشغال میکند.  بنزین به مراتب سریع‌تر از آنچه که تصوّر میکنید تبخیر می‌شود.  مخازن ذخیرهء بنزین دارای سقف داخلی شناور هستند.  این سقف به عنوان نقطهء صفر بین بنزین و جوّ عمل می‌کند تا تبخیر را به حدّاقل برساند.  برخلاف جایگاه‌های بنزین، اینجا که من کار میکنم، هر تانکری که ما بارگیری میکنیم دارای دستگاه جبران حرارت است تا هر گالن عملاً به میزان یک گالن باشد.‎‎‎‎

نکتهء دیگری که باید یادآوری کنم این است که اگر تانکر بنزین در حال تخلیه به مخزن بنزین باشد و شما هم در جایگاه سوخت باشید، در آن موقع بنزین‌ نزنید.  به احتمال زیاد بنزینی که تخلیه می‌شود سبب می‌گردد که بنزین داخل مخزن به هم بخورد و آنچه از آشغال و آلودگی که معمولاً ته‌نشین می‌شود، بالا بیاید و قسمتی از آن نصیب اتومبیل شما شود.

امیدوارم این نکات برای حفظ ارزش پول شما مفید بوده باشد

[ سه‌شنبه ٢٠ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۸:۱٧ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]

 

لطیفه ای که کل جهان اینترنت را برانگیخت چندی پیش جوکی به زبان انگلیسی در دنیای نت زاده شد! که نکات ارزشمندی را در خصوص سیاست های رسانه های امریکا در برداشت ترجمه ی فارسی جوک به شکل زیر است .
___________________________

مردی دارد در پارک مرکزی شهر نیویورک قدم میزند که ناگهان میبیند سگی به دختر بچه ای حمله کرده است مرد به طرف انها میدود و با سگ درگیر میشود . سرانجام سگ را میکشد و زندگی دختربچه ای را نجات میدهد پلیسی که صحنه را دیده بود به سمت انها می اید و ......میگوید :<تو یک قهرمانی>
فردا در روزنامه ها می نویسند :
یک نیویورکی شجاع جان دختر بچه ای را نجات داد
اما ان مرد می گوید: من نیوریورکی نیستم
پس روزنامه های صبح می نویسند:
امریکایی شجاع جان دختر بچه ای را نجات داد .
ان مرد دوباره میگوید: من امریکایی نیستم
از او میپرسند :خب پس تو کجایی هستی
<من ایرانی هستم >
فردای ان روز روزنامه ها این طور می نویسند :
یک تند روی مسلمان سگ بی گناه امریکایی را کشت

[ دوشنبه ۱٩ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۸:۱٩ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]

 

میلاد حضرت معصومه بر همگان مبارک باد.

 

 

 

 

 

 

همچنین روز ملی دختران رو به همه دخترای گل تبریک میگم و امیدوارم همتون سالم و سلامت باشید و به هر جا که دلتون میخواد برسید.

گلسا جون، روزت مبارک.

دیروز هم روز جهانی کودک بود و بزرگ جون و مامان پری برای شما و فریما جون کادو خریدن که ازشون ممنونیم. این روزها رو به فریما جون و دخترعمه های عزیز گلسایی تبریک میگم.

 

 

[ شنبه ۱٧ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۸:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ جمعه ۱٦ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۸:٤۸ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ پنجشنبه ۱٥ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۸:۳٧ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:٤۱ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:٥٠ ‎ب.ظ ] [ مامان گلسا ]

 

 

 


انتخاب با توست، میتوانی بگویی: صبح بخیر خدا جان

   یا بگویی: خدا بخیر کنه، صبح شده . . .


                                                    وین دایر

[ یکشنبه ٤ مهر ۱۳۸٩ ] [ ٩:٥٩ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ جمعه ٢ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:٥٩ ‎ق.ظ ] [ مامان گلسا ]
[ پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ ] [ مامان گلسا ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ لِّلْعَالَمِینَ زیباترین گل زندگیمان گلسا، در صبح روز پنجشنبه پانزدهم مرداد ماه سال هزار و سیصد و هشتاد و هشت هجری شمسی برابر با ششم آگوست سال دو هزار و نه میلادی در یکی از بهترین بیمارستان های شهرمان به دنیا آمد.
لینک دوستان
صفحات اختصاصی